TaxEdit Luyten CZ, s.r.o.
 
Novinky
Školení 2019 : 04.06.2019
Vypsán termín školení v červnu 2019 v Brně.
TaxEdit 3.12 : 28.03.2019
Ke stažení je instalace verze 3.12.0.101 s přístupem do D.I.S.
TaxEdit 3.12 : 02.01.2019
Ke stažení je instalace verze 3.12.0.100. Verze se nabízí v automatické aktualizaci.
Školení 2018 : 08.11.2018
Vypsány termíny školení v Praze a Brně.
Starší...   
FAQ (otázky/odpovědi)

Téma:    Prohledávat:     Najít text: 

 Strohý výpis       

Téma Silniční daň:


Mám sestaveno přiznání k dani silniční s velkým počtem vozidel, ale nemám tato vozidla zadána v kartotéce. Jak vytvořím přiznání za další rok? Musím údaje ručně přepsat do kartotéky nebo do nového formuláře?
TaxEdit preferuje sestavení přiznání z kartotéky vozidel. Důslednou prací s kartotékou je totiž snadné sestavit libovolné přiznání včetně automatického sestavení přiznání za jednotlivá období v roce, ze kterého lze zjistit zálohovou povinnost.
Pokud jste v minulosti vytvořili přiznání přímo do formuláře, není nutné údaje do kartotéky ručně přepisovat. Z otevřeného přiznání je možné zavolat filtr nazvaný "D - Plnění databáze vozidel", který položky z přiznání vloží do kartotéky automaticky.
Přiznání za další rok pak již vytvoříte standardně z kartotéky, funkcí Tvorba formuláře z nabídky Soubor nebo Nemovitosti (Ctrl+N nebo Ctrl+F).
V přiznání k dani silniční mám z loňského roku zadané množství vozidel. Musím je letos přepisovat do nového formuláře?
Přiznání k dani silniční je možné odvodit z loňského filtrem (nabídka Nástroje/Filtry). Při tomto postupu ale nastávají komplikace, pokud některá vozidla zapsaná v loňském přiznání nemají být v letošním uvedena. Proto doporučujeme nezapisovat vozidla přímo do přiznání, nýbrž do kartotéky vozidel (Databáze/Ostatní databáze/Databáze vozidel). V kartotéce je možné jednoduše přidávat nová vozidla, editovat je a vyřazovat. Přiznání pro libovolný rok pak vytvoříte pomocí nabídky Soubor/Tvorba formuláře. Nabídka umožňuje také vytvářet přiznání za jednotlivá období roku a snadno tak zjistit zálohovou povinnost.
V kartotéce mám vozidlo, které jsme koupili v minulém roce, letos ale má být v režimu celoročního zdanění.
TaxEdit 2.6 umožňuje v každém roce sledovat způsob zdanění zvlášť. Poté co nainstalujete novou verzi, můžete u jednotlivých poplatníků převést kartotéky vozidel na nové období. Vozidla, která mají v roce 2001 nastaveno měsíční zdanění v posledním období a nejsou vyřazena z evidence se standardně převádějí do dalšího roku v režimu ročního zdanění (R).
Chci si vytisknout sestavu poplatníku, kteří mají vytvořené přiznání silniční daně za rok 2004 (případně jiné přiznání a jiný rok). Jak na to?
V průzkumníku si zobrazte sestavu poplatníku podle roku a druhu dokumentů např. přes menu Zobrazit -> Výběr sestavy -> Poplatníci -> Poplatníci podle roku a druhů dokumentů. (stačí i kdekoliv kliknout pravým tlačítkem v průzkumníkovi a zvolit sestavu). V sestavě si rozbalte příslušný rok a druh dokumentů, např. 2004 a silniční daň. V okně poplatníků (pravé horní okno) se automaticky podle výběru v průzkumníku filtrují (zobrazují) jednotliví poplatníci. Poté přejděte myší do tabulky poplatníků kliknutím na libovolného poplatníka. V menu databáze zvolte náhled, případně tisk seznamu poplatníků.


Pokud jste nenalezli řešení svého problému v Otázkách a Odpovědích, pište na taxedit@luyten.cz, nebo volejte linku technické podpory 548 210 607.
© 1997-2019 Luyten CZ, s. r. o.